+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Ochrona środowiska to temat ważny i bliski naszemu sercu. Wszystkie badania wskazują, że jeśli nie zmienimy naszych nawyków, do 2050 roku skończy się świat jaki znamy. Nie chcemy do tego dopuścić, chcemy edukować i zmieniać rzeczywistość. Do tego też zachęcamy naszych gości! Jak?

W zgodzie z naturą

Nasze zamiłowanie do natury i ekologii nie jest tajemnicą. Nie mogłoby być inaczej, biorąc po uwagę ile czerpiemy z otaczającej nas przyrody – korzystając na co dzień z jej dobrodziejstw chcemy chociażby w najmniejszy sposób jej się odwdzięczyć. Przyjęliśmy kilka zasad, które nie wymagają od nas dużego wysiłku, a działają na korzyść natury. Staramy się aktywnie działać by wspierać rozwój naszej planety i chronić ją przed zniszczeniami. Jako hotel w Zielonej Górze, która przecież słynie z otaczających ją lasów i jezior, przyjęliśmy sobie za punkt honoru rozbudzanie świadomości naszych Gości o zagrożeniach ekologicznych i edukowanie ich w temacie zachowań, które mogą chronić zieleń i naturalne środowisko. Stosujemy także rozwiązania, które pozwalają nam oszczędzać energię i zużycie wody oraz korzystać z odnawialnych źródeł.

forest hotel restauracja zielona góra ekologia

Segregujemy

To chyba najprostsza i wymagająca najmniej zaangażowania rzecz, którą możemy robić dla środowiska – segregujemy odpady. Chociaż taka postawa powinna być w dzisiejszych czasach podstawą, często zdarza się nam jeszcze nie znać zasad recyklingu. Na szczęście istnieją ułatwienia, które stosujemy także w naszym hotelu! Specjalne kosze na śmieci do segregacji odpadów, każdy z innym kolorem worka na śmieci i pokrywy, które sugerują co powinno znaleźć się w danym pojemniku. Osobno wyrzucamy makulaturę, szkło, plastik i odpady biodegradowalne. Dlaczego zwracamy na to taką uwagę? Odpady mogą być przetworzone ponownie co nie zatruwa środowiska i nie niszczy przyrody, a także oszczędza surowce naturalne. Dla nas to tylko chwila, dla natury kilka lat istnienia więcej!

Mniej plastiku

Z przerażeniem oglądamy kolejne zdjęcia znad oceanów, na których widać zwierzęta morskie zaplątane w plastikowe torby czy żywiące się plastikowymi słomkami. Badania pokazują, że jeśli nie zredukujemy użycia plastiku, do 2050 roku w oceanach będzie go więcej niż ryb. Takie wiadomości motywują nas do małych, ale przydatnych gestów. Już od dawna staramy się nie używać plastikowych słomek w naszym hotelowym barze i restauracji – postanowiliśmy zastąpić je ich wielorazowym odpowiednikiem. Chociaż często dostępne są jednorazowe słomki przeznaczone do recyklingu, ich recykling może być trudniejszy niż nam się wydaje. W ForRest przyłączamy się do ruchu zero waste i korzystamy z wielorazowych, szklanych rurek do picia – świetnie nadają się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów i łatwo myje się je w zmywarce.

Oszczędzamy wodę

Mniej niż 0,01% zasobów wodnych stanowi woda pitna, jednak niemal połowa tych zasobów jest zanieczyszczona lub zagrożona wyschnięciem. Według Światowej Organizacji Zdrowia aż miliard ludzi nie ma dostępu do wody pitnej! Przy zmianach klimatu, których doświadczamy, liczba ta może się stale zwiększać. Zdajemy sobie sprawę, jak niewiele potrzeba, żeby oszczędzać wodę i właśnie dlatego wprowadziliśmy do naszego hotelu kilka małych rozwiązań, które mogą nam w tym pomóc. Podstawowa zasada, którą stosujemy w naszym hotelu, dotyczy wymiany pościeli i ręczników. Pościel i ręczniki wymieniamy tylko jeśli Goście rzucą je na ziemię – to sygnał, że są one nieświeże i nadają się do prania. Zdarzają się hotele, w których te elementy wymieniane są codziennie, a co za tym idzie – są prane bardzo często i z dużą częstotliwością. Takie zachowanie przyczynia się do nadmiernego zużycia wody, które nie jest tak naprawdę konieczne.

uzdrawiająca moc natury hotel forrest ścieżka

Chronimy środowisko

Często gościmy u siebie różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe – urodziny, wesela, przyjęcia rodzinne czy firmowe. Nie raz zdarza się, że Goście marzą o wypuszczeniu lampionów szczęścia czy balonów w ramach zwieńczenia imprezy. Niestety, mimo że wygląda to naprawdę przepięknie, jesteśmy przeciwni takim działaniom. Dlaczego? Nie chcemy, by takie akcje były przyczyną pożarów pobliskich lasów czy zaśmiecania środowiska. Mamy nadzieję, że nasi Goście razem z nami chcą dbać o przyrodę i rozumieją naszą postawę, a co najważniejsze – że zainspirujemy ich do skutecznej ochrony środowiska!

Wróć do góry - Forrest