+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Od dawna wiadomo, że kontakt z przyrodą bardzo dobrze wpływa na ogólne samopoczucie oraz zdrowie człowieka. Spędzanie wolnego czasu na łonie natury pomoże nam zmniejszyć ryzyko niektórych chorób.

 

Współczesny człowiek jest coraz bardziej zabiegany sprawami codziennymi. Szczególnie w mieście jesteśmy obarczeni zgiełkiem, wszechobecnymi męczącymi reklamami i ulicznym hałasem. W dodatku pracujemy coraz więcej i dłużej. Nasze życie często uzależnione jest od spraw zawodowych, gdzie jesteśmy narażeni na stres, zmęczenie i silne emocje. Stres to zjawisko, które jest wszechobecne w naszym życiu. Jak sobie z tym radzić?

Stres to nic innego jak brak równowagi psychicznej i fizycznej. Wszelkie zewnętrzne bodźce, które do nas docierają mogą mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Silne emocje, czasami złe, jakich doświadczamy na co dzień w pracy lub w życiu codziennym, mogą burzyć naszą równowagę. Natura to idealne miejsce, aby „oczyścić głowę”, nabrać dystansu i po prostu odetchnąć.

 

Odpoczynek psychiczny jest ważny

 

Odpoczynek na łonie natury

 
Człowiek notorycznie szuka ulgi i wytchnienia od zastanej rzeczywistości. Natura wycisza, koi zmysły, relaksuje. Potwierdzają to naukowcy, którzy mówią, że już 30 minut spędzone na spacerze w parku lub gdziekolwiek blisko przyrody zmniejsza ryzyko depresji, a nawet chorób serca. Kontakt z przyrodą redukuje poczucie niepokoju, zmniejsza stres i pozytywnie wpływa nie tylko na stan naszego serca, ale całego układu krążenia i układu nerwowego. Ponadto piękny widok natury dodaje nam energii i poprawia pracę umysłu.

Miejskie życie w dłuższej perspektywie może męczyć. Warto jednak chociaż raz w tygodniu porzucić typowe miejskie życie i zrelaksować się przez kilka godzin wśród pięknej przyrody i krajobrazów.

Natura działa na zmysły leczniczo. Nasze oczy przyzwyczajone do agresywnych kolorów miasta czy świateł z ekranów monitorów znajdą ukojenie wśród zieleni lasów, parków, pól, łąk czy skwerów. Stonowana kolorystyka przyrody pozytywnie wpływa na nasz wzrok. Ponadto obcowanie z naturą pobudza naszą sferę poznawczą. Chętnie skupiamy uwagę na szczegółach, obserwujemy detale, dotykamy i odczuwamy zapachy. W pewnym sensie przyroda może być dla nas pobudzającą aromaterapią. Tego typu zależności, z którymi mamy do czynienia w momencie obcowania z naturą, pozwalają nam się uspokoić, wyciszyć i zrelaksować.

 

Odpoczynek na łonie natury Forrest Hotel Zielona Góra

 

Chwila wytchnienia na wyciągnięcie ręki

 
Odpoczynek psychiczny powinien być bardzo ważną częścią naszego życia. Złapanie odpowiedniej równowagi psychicznej pomaga również w budowie dobrej kondycji fizycznej. Natura kumuluje same dobre rzeczy, działa kojąco na osoby z zaburzeniami lękowymi czy depresją. Kontakt z przyrodą podnosi również poczucie własnej wartości – jednym słowem chce nam się częściej uśmiechać i patrzeć optymistycznie na świat.

To, co ważne dla naszego samopoczucia, jest na wyciągnięcie ręki. Obiekt ForRest położony wśród pięknych krajobrazów zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Bliskość lasów pozwala odetchnąć pełną piersią, a otaczające ogrody, zaprojektowane w stylu japońskim, amerykańskim i wiejskim, umożliwią cieszyć się ujmującą roślinnością i w pełni się zrelaksować. Nasze ogrody to nasza największa duma i osiągnięcie, a dostępne są przez cały czas dla naszych Gości. Stworzyliśmy to miejsce, aby każdy mógł znaleźć ciszę i spokój.

Zachęcamy do korzystania z naszych ogrodów o każdej porze. Przyjdź z rodziną w weekend, skorzystaj z oferty naszej restauracji. Czasami wystarczy kilka godzin pośród pięknej roślinności naszych ogrodów, aby odpocząć od zgiełku miasta i się zrelaksować.

Wróć do góry - Forrest