+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Szalenie romantyczny i bliski natury. Tak można określić wesele w stylu rustykalnym. Na co warto zwrócić uwagę przy jego organizacji?

 

Pomysł na wesele to kolejna kwestia jaka pojawia się w chwili decyzji o ślubie. W poprzednim wpisie na naszym blogu pisaliśmy o możliwościach organizacji wesela oraz o tym na co warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Dotyczy to również stylu, w jakim odbędzie się wesele. Każdy temat imprezy musi współgrać z otoczeniem i możliwościami hotelu i restauracji. Nie zawsze dobry z punktu widzenia narzeczonych pomysł sprawdzi się w przestrzeni i wynajmowanym obiekcie.

Tematyczne wesela w naszym kraju stają się coraz bardziej popularne. Marzenie o ślubie idealnym przywołują czasami szalone pomysły. Każdy chce bowiem wyróżnić się i sprawić, aby ten dzień był zapamiętany również przez gości na lata. Warto więc wszystko dobrze przemyśleć już na etapie planowania, a nie później, gdy okaże się, że jednak pewne standardy wybranego obiektu nie pozwalają na realizację tematycznego przyjęcia.
 

 

Styl rustykalny na weselu

Tego typu pomysł na uroczystość weselną i sam ślub wymaga odpowiedniej scenerii. Styl rustykalny nawiązuje bowiem do natury, dzikiej przyrody, tradycji oraz wiejskich klimatów. Ważne są tu ozdoby, stworzone z naturalnych materiałów. Nie może więc zabraknąć drewna, roślin, kamienia, a także sznurków czy materiałów wyprodukowanych z roślin, np. juty. Wszystko powinno cechować lekkość, naturalność i swobodę. Dominujące kolory w tym wypadku to z pewnością brązy, pastele, beże, écru, głębokie zielenie oraz szarości.

W takim charakterze realizujemy wszystko co jest związane z weselem. Wprowadzeniem do wesela w stylu rustykalnym są z pewnością zaproszenia dla gości. W tym wypadku trzeba postawić na papier i dekoracje naturalne. Dobrym przykładem jest chociażby szary papier, karton czy papier pakowy. Może warto zaproszenia zaprojektować samodzielnie z odręcznym pismem? Zaproszeni z pewnością docenią taki drobny element. Kartki można również udekorować delikatną koronką, kawałkami drewna czy kory drzew, sizalowym sznurkiem, a nawet suszonymi kwiatami.

Zaproszenie w stylu rustykalnym determinuje każdy inny element związany z organizacją wesela. Najlepiej jakby wszelkie dekoracje na stole, a także winiety, etykiety butelek oraz inne drobne elementy nawiązywały stylem do zaproszeń. Jeśli dla narzeczonych to za duże wyzwanie warto posilić się sprawdzonymi specjalistami, np. grafikiem, który zaprojektuje wszystkie detale.
 

 

Lekkość pary młodej

Nie można zapomnieć o bohaterach wieczoru. Para młoda, która decyduje się na wesele w stylu rustykalnym powinna czuć się swobodnie i takie też powinny być ich stroje. Panna młoda wybiera zwiewną, prostą suknię, najczęściej w kolorach écru czy złamanych beżów. W większości taka suknia posiada elementy koronkowe. Ponadto w jej luźno upiętych włosach najlepiej wygląda wianek lub kwiaty. W tym wypadku sprawdzi się również warkocz. Bukiet skromny i naturalny.

U pana młodego gorzej ze swobodą podczas wesela, ale i tu znajdzie się sposób. Jeśli wybierze klasyczny garnitur dobrze jest go urozmaicić ciekawym detalem, np. kapeluszem, kwiatowym krawatem, niespotykanymi butami i koniecznie kwiatem w butonierce. Niektórzy wybierają strój bez marynarki, o ile dobrze czuje się w samej kamizelce, bądź koszuli z szelkami.
 

 

Naturalna przestrzeń

Organizując wesele w stylu rustykalnym trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na scenerię, w której ma odbyć się uroczystość. Bliskość lasu czy ogrodów to decydujący element. Również sam obiekt najlepiej, jakby przywoływał ducha natury. Styl rustykalny kocha naturę. Kameralność, swojskość, odpowiednie sezonowe menu na stole, owoce czy warzywa z pobliskich ogrodów… to wszystko związane jest z charakterem uroczystości i wybranego miejsca.

ForRest usytuowany jest blisko lasu, a przestrzeń wokół została pieczołowicie przygotowana przez właścicieli. Na terenie hotelu znajdziecie ogrody zaprojektowane w stylu japońskim, amerykańskim i wiejskim. Taka sceneria idealnie wpasowuje się w tematykę rustykalnego weselu. Wiele młodych par mówi sobie tak w naszych ogrodach, co jest niebywale romantyczne i wzruszające.

Rustykalne wesele w ForRest to sposób na oryginalną uroczystość, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jeśli myślicie o tematycznym ślubie zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszego doświadczenia w organizacji wesel. Zapraszamy!

Wróć do góry - Forrest