+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Wolne popołudnie spędzone na łonie natury przyniesie ukojenie nie tylko naszemu umysłowi, ale także całemu ciału. Chociaż spacer wydaje nam się niepozorną formą aktywności, może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty – to wszystko dzięki uzdrawiającej mocy natury. Dlaczego warto z niej korzystać?

Ucieknij od zgiełku

Wielkomiejski zgiełk, pośpiech i stres to nieodłączne cechy naszej rzeczywistości. Jesteśmy zabiegani, załatwiamy masę spraw codziennych, tkwimy długimi godzinami w pracy, która przynosi tylko zmęczenie i brak równowagi psychicznej. Z telefonem w ręku, jako nieodłącznym elementem naszego życia, nie potrafimy wyłączyć naszego umysłu i gonitwy myśli. W tym wszystkim zapominamy często o najważniejszym – o sobie.  Warto dać sobie chwilę, wyłączyć telefon, uciec z miasta i oddać się uzdrawiającej mocy natury.

uzdrawiająca moc natury hotel forrest paw

Wycisz się

Natura wycisza, koi zmysły i relaksuje. Wystarczy pół godzinny spacer po parku czy lesie, by zredukować napięcie i stres wywołane życiem codziennym. Przyroda zmniejsza poczucie niepokoju, a także minimalizuje ryzyko depresji. Jeśli szukasz ulgi i czujesz potrzebę oczyszczenia umysłu, znajdź chociaż jeden dzień w tygodniu, kiedy wyrwiesz się od miejskiego zgiełku i spędzisz odrobinę czasu na łonie natury. To czas tylko i wyłącznie dla Ciebie – nie myśl o problemach, o goniących terminach i przykrych obowiązkach. Poczuj połączenie z tym, czym Matka Natura obdarza Cię na co dzień. Taki odpoczynek psychiczny jest niezwykle ważny – złapanie równowagi psychicznej pomaga także w budowaniu silnego organizmu. Takie obcowanie z przyrodą optymistycznie nastraja do życia i może wywoływać uśmiech na naszej twarzy.

Chwytaj zdrowie

Jak pokazują badania przeprowadzone przez naukowców z University of East Anglia, obcowanie z przyrodą ma też olbrzymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Okazuje się, że spędzanie czasu na obszarach zielonych, lub mieszkanie blisko przyrody obniża ryzyko przedwczesnej śmierci, cukrzycy typu II, chorób układu krążenia i wydłuża sen. Osoby, które spędzają dużo czasu w otoczeniu przyrody są mniej narażone na choroby cywilizacyjne – mają niższe ciśnienie, wolniejsze tętno i potrafią poradzić sobie ze stresem. Natura działa też leczniczo na nasze zmysły, które narażone są w dzisiejszym świecie na dużą ilość bodźców. Stonowana kolorystyka przyrody pozytywnie wpływa na nasz zmęczony wzrok i uspokaja układ nerwowy.

uzdrawiająca moc natury hotel forrest ścieżka

Pamiętaj, że naturę masz na wyciągnięcie ręki. Piękne ogrody ForRest, pobliski las i zachwycające krajobrazy zachęcają do aktywności na łonie natury. Bliskość natury pozwala odetchnąć u nas pełną piersią, zrelaksować się i zapomnieć o wielkim świecie. Możesz korzystać z naszych ogrodów o każdej porze – przyjdź, odpocznij, wypij kawę i naładuj baterie.

Wróć do góry - Forrest