+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Wybierając menu weselne niemożliwym jest, żebyśmy wybrali jedzenie, które będzie pasowało każdemu. Często zdarza się tak, że ktoś czegoś nie lubi, ma na coś uczulenie albo jest na specjalnej diecie. Jeśli wiemy, że część naszych gości weselnych nie je glutenu, mięsa czy cukru, możemy pomyśleć o specjalnej organizacji uroczystości uwzględniającej ich preferencje. Jak zatem zadbać o gości i ułatwić pracę obsłudze?

Stolik dla gości na diecie

Możesz pomyśleć o najłatwiejszym rozwiązaniu – osobnym stoliku, przy którym siądą goście weselni będący na specjalnej diecie. Ta opcja jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem pod warunkiem, że goście się znają, mają o czym rozmawiać i nie będą mieli problemu z siedzeniem np. z dala od swoich bliskich. Osobny stolik to spore ułatwienie dla kelnerów, którzy specjalnie przygotowane dania mogą podawać wyłącznie przy jednym lub dwóch stolikach, nie szukając chaotycznie po sali osób, które jedzą coś innego.

goście weselni na specjalnej diecie osobny stolik

Wyróżnij gości

Nie chcesz przesadzać gości do osobnego stolika? Zastanów się w takim razie nad wyjątkowym wyróżnieniem tych, którzy jedzą inaczej. Pomysłów jest kilka – możesz postawić na inny kolor lub kształt winietek, dodatek przy talerzu albo wstążkę na krześle. Dzięki takim zabiegom goście weselni na specjalnej diecie będą doskonale widoczni dla obsług krzątającej się po sali weselnej. Zapoznaj wcześniej obsługę ze znaczeniem symboli i zostaw wszystko w rękach profesjonalistów.

goście weselni na specjalnej diecie wyróżnij ich

Indywidualna obsługa

Kolejnym ułatwieniem mogą być dedykowani do stołów kelnerzy, którzy będą zajmować się cały wieczór tymi samymi osobami. Dzięki temu będą doskonale wiedzieli, że przy ich stoliku siedzą goście na specjalnej diecie i nie pomylą się przy obsłudze. Pamiętaj, że obsługa zawsze powinna otrzymać wcześniej rozpiskę gości by zaznajomić się z miejscami, w których siedzą szczególni goście. To usprawni ich pracę i pozwoli Tobie zachować spokój.

goście weselni na specjalnej diecie jak usadzić

Szwedzki stół

Jeśli decydujesz się na obecność szwedzkiego stołu z przekąskami czy candy bar, pamiętaj żeby zamieścić obok dań informacje o ich składzie i alergenach. Możesz przygotować menu, w którym zaznaczysz, które z produktów nadają się dla gości weselnych na specjalnej diecie lub przygotować małe tabliczki, które postawisz przy półmiskach i paterach z oznaczeniami wege, gluten free, bez laktozy.

Organizując przyjęcie weselne w ForRest nie musisz się martwić o to jak zadbać o gości weselnych na specjalnej diecie. Nie tylko przygotujemy dla nich osobne, równie atrakcyjne menu, ale też sprawimy, że będą czuć się bardzo komfortowo. Sprawdź naszą ofertę weselną.

Wróć do góry - Forrest