+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Czy ekologia to jedynie trend? Jeśli modą miałaby być ochrona środowiska naturalnego i świadome życie w zgodzie z naturą, nie mamy nic przeciwko takim rozwiązaniom.

 

Ekologia bliska człowiekowi?

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie jest obecnie bardzo wysoka. Wszystko dzięki propagowaniu stylu życia, który uwzględnia wartości związane z codziennym dbaniem o środowisko naturalne, nie tylko od święta. Na każdym kroku możemy się spotkać z postawami proekologicznymi wielu osób, którzy starają się żyć w stylu eko – nie tylko we własnym domostwie, ale również przywiązują do tego uwagę w miejscach pracy, w ośrodkach wypoczynkowych czy w przestrzeni miejskiej.

Ekologia znalazła również miejsce w turystyce. Tak zwana ekoturystyka, mimo raczkowania w Polsce, staje się ciekawym i przyszłościowym trendem, który może przynieść wiele dobrego nam wszystkim. Ta moda sprzyja nie tylko dbaniu o przyrodę, segregację śmieci czy minimalizowanie zużycia energii w ośrodkach i hotelach, to pokłosie zwykłej ludzkiej potrzeby beztroskiego wypoczynku. Bliskość natury od zawsze przecież uspokajała człowieka, umożliwiała zregenerowanie ciała i umysłu, pozwalała cieszyć się chwilą w bliskim kontakcie z przyrodą.

 

ekologia ekoturystyka w Zielonej Górze
 

Bliskość natury i dbałość o jej piękno

Ekoturystyka przybliża człowieka do natury. Wypoczynek nierozerwalnie związany z przyrodą i odkrywaniem jej piękna, a także troska o środowisko naturalne poprzez propagowanie postaw proekologicznych jest bliski ForRest. Środowisko naturalne to nasz skarb, którego nie można zaniedbywać. Warto też rozsądnie wykorzystywać dary natury, co czynimy również w naszej kuchni – pyszne, świeże potrawy przygotowane na bazie naturalnych i sezonowych produktów wpisują się w trend ekoturystyki.

Los natury nie jest nam obojętny. Aktywnie działamy, aby wspierać jej rozwój i chronić przed zniszczeniami. W ForRest stosujemy rozwiązania, które pozwalają nam oszczędzać energię i zużycie wody oraz korzystać z odnawialnych źródeł. Rozbudzamy także świadomość naszych Gości o zagrożeniach ekologicznych, promujemy proaktywną postawę, zmierzającą do skutecznej ochrony zieleni oraz naturalnego środowiska.

 

ekologia w ForRest lubuskie hotele
 

Spokój w naturze, spokój w nas

Wsparcie natury oraz możliwość aktywnego wypoczynku blisko pięknych krajobrazów w komfortowych warunkach warunkuje udany pobyt w hotelu ForRest. Na każdym kroku staramy się urozmaicać wypoczynek naszych Gości, dając im możliwość osobistego odkrywania piękna przyrody w naszych ogrodach. Ogrody to nasza największa duma i osiągnięcie. Zostały one starannie zaprojektowane i utrzymane, aby spełniały wysokie walory estetyczne i gwarantowały każdej przebywającej w nich osobie prawdziwy relaks i wyciszenie.

Jeśli poszukujesz prawdziwego relaksu i spokoju zapraszamy do naszych ogrodów, które dostępne są dla każdego, nie tylko dla naszych Gości. Tu odpoczniesz od wielkomiejskiego zgiełku, stresu i zregenerujesz siły na każdy nowy dzień. Kontakt z przyrodą bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie, o czym pisaliśmy już na blogu.

 

Odpoczynek w Forrest Hotel Zielona Góra

 

Zachęcamy również do skosztowania naszych sezonowych potraw w restauracji, która dostępna jest także w poniedziałki. Dla Gości oferujemy ponadto naturalne kosmetyki naszego autorstwa. I to wszystko w zgodzie z naturą!

Wróć do góry - Forrest