+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Wesele to chyba największe przedsięwzięcie w Waszym życiu. Często na samą myśl o przygotowaniach i zorganizowaniu wszystkiego para młoda dostaje straszliwej migreny. Zdań jest niesamowicie dużo, jeszcze więcej opinii będziecie słyszeć od bliskich i znajomych, w pewnym momencie stracicie zapał… Nie o to chodzi! Jak zorganizować wesele nie tracąc głowy?

To Wasz dzień!

Najważniejsza kwestia bez której nie ruszymy dalej – Wasze wesele to Wasza impreza! Nie myślcie czy coś będzie podobać się Waszej mamie, cioci, babci. To Wasz dzień, który powinien wyglądać tak jak Wy go sobie wymarzyliście! Oczywiście będziecie starać się zrobić wszystko tak, żeby trafiało w gusty każdego gościa, ale postawmy sprawę jasno – to niemożliwe. Twoje wesele nie musi być największe, najwystawniejsze i najdroższe. Często pary zapraszają na swoje uroczystości ponad sto osób, którym za wszelką cenę chcą dogodzić i przypasować w ich gusta. Zawsze, ale to zawsze, znajdą się kuzyni, którym nie będzie smakować jedzenie, wujek, któremu nie spodoba się muzyka i ciocia, której nie będzie odpowiadać Twoja suknia. Zorganizujcie wesele tak, żeby najbardziej podobało się Wam!

jak zorganizować wesele i nie zwariować

Nie daj sobie wejść na głowę

Organizując wesele dostaniecie milion rad od wszystkich życzliwych Wam osób. Najlepsza przyjaciółka będzie przynosić setki katalogów ślubnych i podsyłać co chwilę linki z pięknymi sukniami ślubnymi, bukietami i obrączkami. Rodzice uprą się na tradycyjne menu z rosołem i schabowym na stole, a ciotki wybiorą Wam najładniejsze i najtrwalsze kwiaty. Oczywiście, warto słuchać osób, które już to przeżyły – zawsze możecie wyciągnąć z tych rad jakieś własne pomysły i po swojemu zastosować je w Waszym planie. Pamiętajcie tylko, żeby nie dać wejść sobie na głowę – ostateczne decyzje muszą należeć do Was! Chyba nie chcecie zostać do końca życia z obrączkami, które Wam się nie podobają, czy oglądać zdjęć wykonanych przez fotografa, który nie trafił w Waszą wizję?

jak zorganizować wesele i nie zwariować

Przygotuj listę

Lista zadań to podstawa! Organizacja wesela to nie lada wyzwanie i wiele rzeczy może nam umknąć. Dlatego warto przygotować sobie planer ślubny, który posłuży za małą przypominajkę i listę rzeczy do zrobienia, którą będziemy mogli sobie odhaczać. Unikniecie ciągłego odkładania rzeczy na później i nie przegapicie żadnych terminów. Warto podzielić sobie konkretne obowiązki na miesiące – ważne, żeby robić to z głową i nie planować wszystkich działań na jeden moment. Chaos nie sprzyja organizacji jakiegokolwiek wydarzenia, a już na pewno nie takiego, które jest jednym z ważniejszych momentów w Waszym życiu. Ślubne organizery, które być może chociaż trochę ułatwią Wam pracę są dostępne w wielu księgarniach i sklepach papierniczych.

Ustal priorytety

Ten punkt niejako łączy się z przygotowywaniem listy. Ustalcie rzeczy, na których najbardziej Wam zależy i na czym chcecie się mocno skupić. Dla jednych najważniejsza jest sala weselna, innym bardziej zależy na ciekawym zespole muzycznym. Wybierzcie na co poświęcicie najwięcej czasu i pamiętajcie, że to co robią inne pary niekoniecznie musi być Waszym wyznacznikiem. Nie lubicie tańczyć? Niech będzie, zrezygnujcie z szlifowania pierwszego tańca, ale skupcie się na pięknym wyglądzie stołów. Nie stresujcie się punktami z listy, które nie są dla Wasz ważne.

jak zorganizować wesele i nie zwariować

Nie przejmuj się!

Nie wszystko będzie perfekcyjne, musicie się z tym pogodzić. Być może będzie tak, że uda się wszystko, albo pojawią się małe wtopy. Najważniejsze wtedy będzie Wasze nastawienie! Dwa głębokie wdechy, nic się nie stało! Nie jesteście w stanie zaplanować wszystkiego na 100% – znajdzie się coś, co nie będzie dopracowane i będzie spędzać Wam sen z powiek. Niepotrzebnie! Nie dajcie się wkręcić w spiralę perfekcjonizmu! Prawdopodobnie nie będzie miał oto wpływu na piękną ceremonię, dobrą zabawę Waszych gości i Waszą miłość! Bawcie się, kochajcie, to Wasz dzień!

Jeśli nie macie głowy do organizacji wesela, nie macie pojęcia od czego zacząć i co należy zrobić – pomożemy! W naszych usługach znajdziecie także opcję zatrudnienia wedding plannera. Zaufajcie naszemu doświadczeniu w branży weselnej i pozwólcie sobie na najpiękniejsze wesele!

Wróć do góry - Forrest