+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Większość podmiotów zauważa ogromną potrzebę rozwoju swoich pracowników i korzyści, które przynosi organizacja szkoleń. Przedstawiamy kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę organizując szkolenie.

Określ potrzeby swoich pracowników

Po pierwsze, warto zadać zarówno sobie jak i swoim pracownikom pytanie – o czym ma być szkolenie? Temat szkolenia zależy oczywiście od kilku czynników. Ważna jest przede wszystkim specyfika pracy, poziom merytoryczny pracowników i cel szkolenia. Wielu szkoleniowców oferuje zarówno szkolenia miękkie, nastawione na rozwój osobisty, jak i szkolenia twarde związane z konkretną, specjalistyczną wiedzą. Musisz zdecydować czy chcesz nauczyć swoją kadrę takich umiejętności jak zarządzanie zespołem czy zarządzanie finansowe.

Znajdź jasne, przestronne miejsce

Organizacja szkoleń to też znalezienie odpowiedniego miejsca. O czym należy pamiętać? Sala musi być na tyle przestronna by uczestnicy mogli się swobodnie poruszać i nie czuli się niekomfortowo ściśnięci. Plusem będzie też sala jasna, w której łatwo będzie się uczestnikom skupić. Pamiętaj, że szczególnie latem, dużą zaletą będzie sala klimatyzowana. Pomożemy wybrać Ci idealne pomieszczenie. W ForRest do wyboru masz trzy duże sale konferencyjne oraz kameralne VIP roomy. Pamiętaj, że pomieszczenia duszne, zaciemnione i ciasne nie wpłyną pozytywnie na jakość Twojego szkolenia.

organizacja szkoleń i konferencji w hotelu

Pomyśl o odpowiednim układzie sali

Ważna jest nie tylko wielkość sali, ale też jej układ. W zależności od rodzaju Twojego szkolenia oraz liczby osób biorących w nim udział musisz zdecydować, który z popularnych układów będzie właściwy. Organizując swój event w hotelu ForRest możesz wybrać układ teatralny, szkolny, bankietowy czy podkowa. Pamiętaj, że układ teatralny jest odpowiedni, gdy uwaga uczestników ma być skierowana na słuchanie i odbiór szkoleniowca. Układ bankietowy pozwala na łatwą organizację pracy zespołowej. Podkowa pozwala szkoleniowcowi utrzymywać dobry kontakt z uczestnikami i monitorować ich pracę.

Postaw na nowoczesność

W dobie wszechobecnego Internetu, komputerów i smartfonów możliwości, którymi dysponujesz przy organizacji szkoleń są prawie nieskończone! Przy wyborze sali zwróć uwagę na jej zaplecze techniczne i oferowany sprzęt multimedialny. Dzisiejsze szkolenie nie odbędzie się bez odpowiedniego nagłośnienia, rzutnika multimedialnego lub ekranu czy dostępu do Internetu. Potrzebnym elementem, o którym często się zapomina jest też liczba dostępnych gniazdek. W ForRest oferujemy Ci też trochę bardziej tradycyjne wyposażenie, np. flipcharty.

szkolenia biznesowe organizacja hotel

Pamiętaj, merytoryka to nie wszystko!

Nie zapominaj, że solidna dawka wiedzy może czasem przytłoczyć uczestników Twojego szkolenia. Daj im chwilę wytchnienia i pomyśl o małej przerwie. Przerwa kawowa, lunch, a może impreza firmowa na zakończenie szkolenia? Chętnie pomożemy Ci zadbać o uczestników Twojego szkolenia – kuchnia to jedna z naszych największych pasji! Jeśli Twoje szkolenie trwa dłużej niż jeden dzień, koniecznie pomyśl też o noclegu dla Twoich gości.

Organizacja szkoleń? Wybierz ForRest!

ForRest to nie tylko szeroki wybór sal konferencyjnych oraz kameralnych pomieszczeń z bogatym zapleczem technicznym i świetną kuchnią. Spraw by Twoje szkolenie zapadło wszystkim w pamięć – zarówno od strony merytorycznej jak i wyjątkowej atmosfery miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą biznesową i do rezerwowania terminów. Postaw na miejsce, które jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom.

Zapoznaj się z ofertą!

Wróć do góry - Forrest