+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Organizacja wesela może okazać się nie lada wyzwaniem dla narzeczonych. Istnieje kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

 

W momencie, kiedy narzeczeni decydują się na ślub i wesele wybierana jest data. To ona tak naprawdę określa dalszy proces organizacji całej uroczystości. Uzgodnienie jej z pewnością nie należy do trudnych czynności, ale jednak może się zdarzyć, że już wybrany konkretny dzień nie będzie współgrać z dostępnością, np. sali weselnej. Warto więc decydując się na ślub, zawczasu zorientować się o terminy hotelu i restauracji, gdzie chcielibyśmy uczcić ten najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Z reguły przyszła Para Młoda z dużym wyprzedzeniem rezerwuje miejsca, a każdy wie, że komfortowa sala weselna, najlepiej z hotelem i własną restauracją to połowa sukcesu.

Nie bez znaczenia jest również decyzja odnośnie wielkości uroczystości. Warto na początku zastanowić się nad listą gości, aby oszacować wstępnie ile osób będzie na weselu. To bardzo ważne w kwestii wyboru samej sali. Idealną opcją jest sala weselna z wyjściem na ogród czy patio, gdzie można stworzyć osobną strefę, aby goście w pełni czuli się komfortowo.

Po zarezerwowaniu miejsca, gdzie uroczyście będziecie świętować pierwsze godziny małżeństwa, pojawia się pytanie co dalej. Tradycyjnie to przyszli małżonkowie dzielą się obowiązkami odnośnie organizacji, każdy jest za coś odpowiedzialny, choć decyzje podejmowane są wspólnie. Myślimy wówczas w jakim stylu urządzić wesele, jaka ma być muzyka – czy orkiestra czy DJ, a może nawiązać tematycznie do swoich pasji czy upodobań. Coraz częściej jednak narzeczeni decydują się na Weddings plannera, który dopnie wszystkie szczegóły za nich.

organizacja wesela weddings planner
 

Weddings planner

 

Organizacja wesela własnymi siłami wymaga od przyszłych małżonków dużego zaangażowania, a także umiejętności organizacyjnych czy poświęcenia sporej ilości czasu. Gorzej jeśli nie jesteśmy w stanie wygospodarować tego czasu, wtedy warto podjąć się współpracy z doświadczonymi ludźmi, którzy za nas zorganizują nam wesele. W ofercie ForRest znajduje się usługa Weddings planner, dzięki której pomożemy zorganizować w najdrobniejszych szczegółach ten najważniejszy dzień.

Jak wygląda taka współpraca? Przede wszystkim decydując się na usługę Weddings planner organizowane jest pierwsze spotkanie, podczas którego poznajemy oczekiwania oraz potrzeby przyszłej Pary Młodej. W oparciu o zebrane informacje i sugestie przygotowujemy propozycje, a wszelkie pomysły omawiane będą z narzeczonymi na każdym etapie. Od nich zależy w jakiej formie realizować będziemy zakres naszych działań – możemy pełnić funkcję konsultanta lub organizatora.

Skontaktuj się z nami w celu zapytania o usługę Weddings planner
 
własna organizacja wesela
 

Własna organizacja

 

Jak wspominaliśmy wcześniej, często narzeczeni dzielą się obowiązkami organizacji ślubu i wesela. Po wszelkich formalnościach związanych z samym ślubem – kościelnym lub cywilnym, decydujemy się w jakim stylu ma przebiegać sama uroczystość weselna. W tym wypadku warto też powiadomić o tym właścicieli sali weselnej, może będą mogli w tej kwestii pomóc. Dobrze jest również zdecydować w jakim rozstawieniu będą prezentowały się stoły na sali, pomoże to w dalszej kolejności zaplanować posadzenie gości.

Decydując się na samodzielną organizację, z pewnością nie ominie narzeczonych wybór wystroju, dodatków w postaci winietek, dekoracji na stołach oraz w obrębie ogrodu, a także zamówienie zaproszeń i pozostałych gadżetów weselnych. Istotną sprawą jest również wybór zespołu muzycznego lub DJ-a, to od nich w głównej mierze zależy udana impreza. Wybór menu również jest istotny. Nie każda restauracja oferuje ciasta i owoce czy napoje, a pod tym względem dodatkowe koszty mogą wzrosnąć, jeśli trzeba je będzie zamawiać skądinąd.

Warto przy rezerwacji sali dopytać się o takie szczegóły jak: możliwość rozstawienia stołów, miejsce do tańczenia, miejsce dla obsługi wesela (fotograf, kamerzysta, dj/zespół), do której trwa zabawa, szczegóły odnośnie menu samego wesela łącznie z napojami, alkoholem, deserami, owocami a także ofertą na poprawiny.

Jeśli szukacie ciekawego miejsca, pełnego uroku i naturalności, a przede wszystkim sprawdzonego zespołu ludzi i miłej, rodzinnej atmosfery, skorzystajcie z usług Hotelu i Restauracji ForRest. Zapraszamy do kontaktu!

Wróć do góry - Forrest