+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Każda Para Młoda chce zrobić wszystko, aby ich goście czuli się dobrze podczas wesela. Wyzwaniem może okazać się zapewnienie im noclegu.

 

Otoczenie opieką gości, nie tylko podczas wesela, to tak naprawdę nasz polska tradycja. Jesteśmy znani na świecie z gościnności i nawet kiedy ktoś przyjedzie do nas z daleka, chcemy zapewnić mu najlepsze warunki. Polskie wesele również jest specyficzne. Para Młoda nie tylko organizuje przyjęcie weselne w dniu ślubu, ale często zdarza się, że goście bawią się na następny dzień na tzw. poprawinach. Nocleg dla gości staje się więc obowiązkiem.

Może się jednak zdarzyć, że organizacja noclegu w wybranym miejscu wesele będzie sporym problemem. O pokojach noclegowych dla gości weselnych warto więc myśleć już na wstępie. Po podjęciu decyzji o organizacji przyjęcia weselnego trzeba podjąć decyzję, jakiego typu ma ono być, gdzie się odbyć, w jakiej formie i czy z noclegiem. Rezerwacja obiektu – hotelu i restauracji staje się więc z początku priorytetem. Warto więc szukać takich miejsc, gdzie oprócz dobrej restauracji goście mogą liczyć na nocleg. Połączenie hotelu i restauracji wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem.

organizacja wesela Forrest

Kto płaci za nocleg dla gości weselnych?

Obecnie można spotkać wiele kontrowersji odnośnie tego, kto powinien płacić za nocleg dla gości weselnych. Przyjmuje się jednak, że to Para Młoda podejmuje wyzwanie zapewnienia gościom noclegów. Jest to w zgodzie z zasadami etykiety, jeśli wesele ma trwać do późnych godzin nocnych i planowane są poprawiny, para młoda powinna zaproponować nocleg lub zarezerwować miejsce w hotelu, za który zapłacą organizatorzy wydarzenia.

Mogą się jednak zdarzyć różne sytuacje, na które często nie ma się wpływu. Najważniejsze to poinformowanie gości o możliwościach noclegowych. Może się okazać, że za nocleg część zapłacą goście, albo w całości. O tym należy poinformować na zaproszeniach lub indywidualnie. Od gości również oczekuje się szybkiej odpowiedzi odnośnie nocowania, gdyż często zdarzają się dublowane rezerwacje, niepotrzebnie narażając obie strony na koszty.

wesele hotel restauracja zielona góra

Czy jest jakieś jedno dobre rozwiązanie, aby obie strony były zadowolone? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że organizacja ślubu to przywilej Pary Młodej. Przyjęcie weselne organizowane jest dla gości i to goście powinni mieć zapewnione dobre warunki pobytu. Należy pamiętać o wyborze odpowiedniego obiektu, najlepiej jeśli jest to hotel z restauracją. Nie trzeba wówczas martwić się o całą logistykę. Wszystko jest już na miejscu. Najważniejsze jednak, aby pomyśleć o tym w pierwszej kolejności podjęcia się organizacji wesela.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą weselną ForRest zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. Możesz liczyć również na kompleksową pomoc przy organizacji wesela w ForRest w postaci weddings planner.

Restauracja z wyśmienitym menu oraz komfortowe pokoje pozwolą Parze Młodej oraz ich Gościom cieszyć się z każdej pięknej chwili tego dnia. Sprawdź nasze menu.

Wróć do góry - Forrest