+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Organizacja wesela może przewrócić Wasze życie do góry nogami. Od czego zacząć przygotowania do wesela, żeby wszystko udało się perfekcyjnie?

organizacja wesela

Organizacja wesela to jedno z większych wyzwań w życiu! Chociaż na co dzień możesz mieć do czynienia z większymi przedsięwzięciami w pracy, weź pod uwagę, że wesele będzie prawdziwym wyzwaniem. Dlaczego? Bo to Wasz dzień i będzie Ci zależeć jeszcze bardziej niż zwykle! Myśląc o organizacji wesela często można mieć spory mętlik w głowie – od czego zacząć, o czym pomyśleć, jak nie zapomnieć o ważnych rzeczach. Chcemy ułatwić Ci trochę zadanie i podpowiadamy od czego zacząć organizację wesela.

Data ślubu

Nie jest chyba zaskoczeniem, że to najważniejsza kwestia, prawda? Od ustalenia odpowiedniej dla Was daty ślubu, zaczyna się wszystko! To ciągnie za sobą także wiele innych pytań i odpowiedzi – czy będzie to ślub kościelny czy tylko cywilny? Wesele tradycyjne czy może kameralne dla najbliższych? Warto także na początku ustalić budżet imprezy – zastanówcie się ile pieniędzy możecie i chcecie wydać. Jeśli rodzice zadeklarowali swoją pomoc finansową, warto omówić tę kwestię także z nimi i już na początku ustalić podział kosztów. Szybkie ustalenie daty ślubu pozwoli Wam także przygotować harmonogram prac nad weselem. Sprawdź także dostępność tego terminu w kościele czy urzędzie stany cywilnego.

Ustal listę gości weselnych

Zdecydowaliście już o rodzaju swojego ślubu i charakterze wesela, czas więc na przygotowanie listy gości. Ważne jest, żeby zrobić to w miarę szybko, a to ze względu na dwa powody. Po pierwsze, musicie wiedzieć jakiej sali weselnej szukać. Po drugie, ułatwi Wam to sprawę we wszelkich decyzjach związanych z wyborem i wysyłką zaproszeń. Chociaż temat listy gości weselnej jest zwykle dosyć trudny, ważne jest, żeby przebrnąć przez niego dosyć sprawnie. Nasza mała rada: zaproście tylko te osoby, które macie ochotę zaprosić. Nie układajcie listy gości weselnych biorąc pod uwagę powinność i zobowiązania rodzinne. To Wasze święto, otaczajcie się ludźmi, którzy są dla Was ważni.

organizacja wesela

 

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Wybór sali to naturalny kolejny krok po ustaleniu listy gości weselnych. Już wiecie czy szukacie sali na 250 czy 100 osób. Wybierając miejsce zwróć uwagę nie tylko na wielkość sali, ale także na inne kwestie – liczy się też estetyka miejsca, jego otoczenie i to, co ma dodatkowo do zaoferowania. Może marzy Wam się ślub plenerowy w cichym miejscu na uboczu? W For-Rest możesz sobie pozwolić zarówno na małe przyjęcie, jak i na wielką fetę. Dysponujemy dużą salą restauracyjną oraz tarasem, w naszym obiekcie znajdują się także sale dla kameralnych wesel. Dobre miejsce powinno oferować także kilka wersji menu, stanowisko dla DJ-a oraz wsparcie we wszystkich ważnych kwestiach. Zobacz naszą ofertę weselną.

organizacja wesela

Najważniejsze punkty już za Tobą

Trzy poprzednie punkty zrealizowane? Najważniejsze już za Tobą! Teraz zostały szczegóły! Oprawa muzyczna, wybór menu, wystrój sali, wysłanie zaproszeń, umówienie się na makijaż, zapewnienie atrakcji, znalezienie najpiękniejszej sukni i najelegantszego garnituru… Dużo tego, prawda? Nie stresujcie się! Wszystko wyjdzie zgodnie z Waszymi oczekiwaniami! A jeśli nie macie pomysłu na część dalszą, albo po prostu potrzebujecie pomocy, możecie skorzystać z naszego doradztwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasz wedding planner zorganizuje dla Was najpiękniejszy dzień w życiu!

Wróć do góry - Forrest