+48 795 442 384
Rezerwacja Online
Rezerwacja

Zdarzają się pary, które wykorzystują przerwę bożonarodzeniową na organizację swojego wesela. To rozwiązanie niewątpliwie ma swoje wady i zalety. Jakie?

Zacznijmy od tego, że Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie przepiękny i rodzinny czas. Wprowadzenie do niego jeszcze więcej miłości przy okazji ślubu wydaje się być świetnym pomysłem. Sprawdźmy jak wygląda to w praktyce!

Wesele w Boże Narodzenie – zalety

  • Wyjątkowy nastrój

To bez wątpienia największa zaleta pobierania się w Boże Narodzenie. Grudzień to miesiąc, w którym każdy z nas czuje się odrobinę radośniej i potrafi cieszyć się z nawet najmniejszych rzeczy. Święta są czasem typowo rodzinnym, pełnym miłości i ciepła, którym obdarowują nas najbliżsi. To także miesiąc, w którym jesteśmy pełni nadziei i oczekujemy bożonarodzeniowych cudów. Dlaczego by więc nie wykorzystać panującej świątecznej atmosfery? Wesele zorganizowane w takich okolicznościach to piękna rodzinna uroczystość, pełna miłości i pozytywnych emocji.

  • Wygodna data

Przede wszystkim, miesiąc grudzień zawiera w sobie literkę R! Według przesądów, to właśnie w miesiącu z tą literą należy brać ślub, by być pewnym swojego małżeńskiego szczęścia. Oprócz przestrzegania tradycji, Święta to okres wolny od pracy. Dzięki temu nie musimy się martwić o listę gości – prawdopodobnie większość z nich, będzie mogła wziąć udział w Waszej uroczystości. Świąteczny termin to też ułatwienie – nikt nie zapomni kiedy bierzecie ślub!

  • Świąteczne dekoracje

Wesele w trakcie Świąt to znaczne ułatwienie i duże pole do popisu dla dekoratora sali. Dzięki grudniowemu terminowi ślubu macie do wyboru masę ozdób świątecznych, które wprowadzą odpowiedni klimat do weselnej zabawy. Już sam wystrój kościoła – choinki, świece, lampiony – dodaje podniosłości i wyjątkowego charakteru uroczystości. Dekoracje na sali weselnej mogą zapierać dech w piersiach! Piękne oświetlenie, połączenie zieleni, czerwieni i srebra czy złota to przepis na udany i radosny wystrój. Bukiet ślubny lub ozdoby na sali mogą tworzyć zimowe klasyki – gałązki jemioły, ostrokrzew, świerk. Takie dekoracje nie tylko nadadzą świątecznego charakteru, ale też wprowadzą na salę piękny zapach, który może przeplatać się z zapachem cynamonu, piernika czy goździków. Jest wiele możliwości i dużo łatwiej stworzyć jednolitą koncepcję!

  • Nietypowe menu weselne

To też jedna z zalet świątecznego wesela! W menu mogą znaleźć się tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy – barszcz, zupa grzybowa, kompot z suszonych owoców, przepyszne pierniki, pieczeń, różnego rodzaju ryby… Dodatkowo, na weselnym stole goście mogą znaleźć dla siebie prezenty. Ich wybór jest dużo większy niż podczas wesela w innej aranżacji. Swoim gościom w podzięce za przybycie możecie podarować bombki z Waszymi inicjałami, lukrowane pierniczki czy wełniane rękawiczki!

Wesele w Boże Narodzenie – wady

  • Nieprzewidywalna pogoda

Biały, skrzypiący śnieg jest jednym z argumentów za świątecznym ślubem. Niestety, pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna, a kilka ostatnich świąt pokazało, że o śnieg naprawdę trudno. Dużo częściej towarzyszy nam błoto, chlapa i szarość. To zdecydowanie nie jest wymarzona sceneria dla świątecznego wesela. Jeśli jednak uda nam się i pogoda zaskoczy nas piękną zimą, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie ona utrudnieniem dla rodziny przyjeżdżającej z daleka lub mniejszych miejscowości. Nie wszędzie dociera komunikacja, na drodze mogą przytrafić się różnego rodzaju wypadki i korki. Dodatkowym pogodowym minusem jest temperatura – nie wszystkie kościoły są ogrzewane, zarówno Para Młoda jak i goście, mogą nieźle przemarznąć podczas mszy. Panna Młoda nie będzie też miała okazji pokazać swojej sukni w pełnej okazałości, bo konieczny będzie kożuszek lub inne nakrycie wierzchnie.

wesele boże narodzenie zielona góra forrest

  • Wczesna rezerwacja sali

Boże Narodzenie to gorący okres zarówno dla kościołów, Urzędów Stanu Cywilnego, jak i wszelkiego typy restauracji i hoteli. Decydując się zatem na taki nietypowy termin ślubu, powinniśmy załatwić wszelkie formalności nawet półtora roku wcześniej. Warto pamiętać też, żeby poinformować gości wcześniej niż zwykle o terminie swojego wesela, by przygotować ich na nietypowe Święta Bożego Narodzenia.

Wesele w Boże Narodzenie? Nasz wedding planner chętnie zorganizuje tę uroczystość za Was! Sprawdźcie naszą ofertę weselną.

 

Wróć do góry - Forrest